Czyste powietrze i jego wysoka jakość jest podstawą naszego zdrowia. Oczyszczacze powietrza usuwają nie tylko niechciane zapachy, ale również do 99% zanieczyszczeń z powietrza, pozostawiając je bardzo świeżym oraz tworząc zdrowsze i czystsze środowisko życia. Oczyszczacze powietrza są niezwykle skutecznym sposobem walki z kurzem, roztoczami, bakteriami oraz brzydkim zapachem w naszych mieszkaniach. Dzięki systemowi filtrów jakie znajdują się w tych urządzeniach skutecznie pomagają alergikom oraz osobom, które często chorują na różnego rodzaju schorzenia górnych dróg oddechowych. WYBIERZ SPRAWDZONE OCZYSZCZACZE POWIETRZA Z NASZEJ OFERTY I ODDYCHAJ CZYSTYM I ZDROWYM POWIETRZEM!
Rodzaje oczyszczaczy powietrza
W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno tańsze oczyszczacze (z mniejsza ilością zaawansowanych funkcji), jak i również te nieco droższe, z dużą ilością dodatkowych funkcji (np.oczyszczacz powietrza WS907, zbudowany w oparciu o technologię NCCO, czy też oczyszczacz Airfree T40, który NIE POSIADA żadnych wymiennych części eksploatacyjnych).
Część oczyszczaczy jakie oferujemy posiada dodatkowo wbudowany jonizator powietrza (np. oczyszczacz Prem-i-Air Zeta Cool, oczyszczacz powietrza Airnaturel Buldair, oczyszczacz Lavender 1224), niekóre mogą być sterowane poprzez WIFI (np modele Rotenso Ione I31W, Rotenso Qube Q35W czy też Winix T1 Wi Fi) a część z nich może pracować również jako dyfuzor olejków eterycznych (np. Stylies Pegasus, Airnaturel Buldair).
Oczyszczacze na smog
DOM WOLNY OD SMOGU! Zadbaj o zdrowie Swoje i Swoich bliskich. Jeżeli mieszkasz w centrum miasta (Żywiec, Pszczyna, Katowice, Kraków, Nowy Sącz, Warszawa) wybierz oczyszczacze powietrza które poradzą sobie ze smogiem (z pyłem zawieszonym PM 2,5 µm i PM 10 µm, które wchodzą w skład smogu) - np. oczyszczacz Prem-I-Air INVIERNO, oczyszczacz Venga, oczyszczacze z lini WINIX (np. WINIX P450) czy też profesjonalny oczyszczacz Wood's ELFI 900.
Zobacz dyskusje dotyczące oczyszczaczy powietrza na naszym forum.
Oczyszczacze powietrza – rodzaje, funkcje, czym kierować się przy wyborze oczyszczacza do domu lub mieszkania
Oczyszczacze powietrza
Zanieczyszczenie powietrza to problem, który dotyka nie tylko mieszkańców wielkich miast, ale i małych miejscowości i wsi. Zwłaszcza w okresie grzewczym, kiedy z okolicznych domów do powietrza dostaje się mnóstwo cząsteczek ze spalanego opału. Jesień i zima to także czas, kiedy powietrze – za sprawą ogrzewania – jest suche. Na szczęście, zarówno w domu, jak i w biurze problem suchego i zanieczyszczonego powietrza rozwiązuje oczyszczacz powietrza. Sprawdź, jaki będzie idealny dla Ciebie.
Oczyszczacze powietrza – zalety
Niezależnie od tego, czy mieszkasz w małej miejscowości czy w wielkim mieście, powietrze, którym oddychasz, jest zanieczyszczone pyłem i metalami ciężkimi. Na ich wdychanie jesteś narażony nie tylko poza domem. Przenikają one również do budynków. Rozwiązaniem tego problemu są oczyszczacze powietrza, które je filtrują, eliminując szkodliwe cząsteczki. Oczyszczacz powietrza jest szczególnie polecany w domach, w których mieszkają dzieci, alergicy i osoby z chorobami płuc, ale nawet jeśli w Twoim gospodarstwie nie ma takich osób, warto zabezpieczyć się przed takimi schorzeniami. Oczyszczacze powietrza obniżają także ryzyko zachorowania na choroby układu oddechowego.
Jak działa oczyszczacz powietrza?
Oczyszczacze powietrza, za pomocą wbudowanego wentylatora, wprawiają w ruch powietrze w pomieszczeniu. Zaciąga się ono do filtrów, które znajdują się w urządzeniu, przechodzą proces oczyszczania i wracają do pomieszczenia. W ten sposób – szybko i bezpiecznie – powietrze w Twoim domu lub biurze jest pozbawiane szkodliwych dla zdrowia pyłów, alergenów, grzybów i pleśni czy kurzy i roztoczy. Oczyszczacze powietrza mogą także usuwać wirusy i bakterie, a te wyposażone w zbiornik wody i matę ewaporacyjną, zadbają by powietrze, którym oddychasz, było także odpowiednio nawilżone.
Czym kierować się przy wyborze oczyszczacza powietrza?
Planując zakup oczyszczacza powietrza, powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych wskaźników. Zasięg urządzenia powinien być dopasowany do metrażu Twojego domu lub pomieszczenia, w którym ma oczyścić powietrze (np. biura). Istotny jest także poziom głośności. Dostępne na rynku oczyszczacze generują hałas od 15 do nawet 60 decybeli – zwróć uwagę na ten parametr, jeśli zależy Ci, by urządzenie pracowało cicho.
Bardzo ważnym elementem oczyszczacza powietrza jest filtr. Oczyszczacze powietrza obsługują jeden główny lub 2-3 rodzaje spośród całej gamy filtrów: HEPA, NanoProtect, węglowy, wstępny, nawilżający i dezodoryzujący. Bardzo wysoką jakość oczyszczania powietrza zapewniają filtry HEPA, które odpowiadają za usuwanie pyłów PM10 i PM2,5 znajdujących się w smogu. Filtrują także powietrze z pyłków roślin, grzybów i zarodników, alergenów, roztoczy i kurzu, dlatego urządzenia z filtrem HEPA to oczyszczacze powietrza idealne dla dzieci, alergików czy osób z chorobami układu oddechowego.
Kolejny ważny wskaźnik, na który należy zwrócić uwagę, wybierając oczyszczacz powietrza to jego wydajność, czyli liczba metrów sześciennych powietrza, które urządzenie jest w stanie przefiltrować w godzinę. Dostępne na rynku oczyszczacze powietrza mają wydajność od 150 do nawet ponad 600 m3/h. Jeśli zależy Ci, żeby powietrze w Twoim domu było nie tylko czyste, ale także odpowiednio nawilżone, zwróć uwagę czy oczyszczacz powietrza posiada funkcję nawilżania.
Oczywiście – im lepszy oczyszczacz powietrza, tym zazwyczaj jego cena wyższa. Cichy oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA o wysokiej wydajności (powyżej 400 m3/h) i zasięgu powyżej 50 m, to zazwyczaj koszt od 1599 do nawet 3000 zł.
Oczyszczacze powietrza – sterowanie aplikacją mobilną
Sterowanie oczyszczaczem powietrza jest zwykle bardzo intuicyjne i odbywa się przy pomocy panelu dotykowego na urządzeniu. Inną opcją jest sterowanie oczyszczaczem za pomocą pilota, jednak na rynku jest wiele urządzeń, które możesz obsługiwać w pełni zdalnie. Modele wyposażone w moduły Wi-Fi lub Bluetooth mogą łączyć się z Twoim urządzeniem mobilnym. W aplikacji mobilnej możesz łatwo sterować oczyszczaczem powietrza i mieć dostęp do szeregu przydatnych informacji, jak stan powietrza z najbliższej stacji pomiarowej i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Możesz też, bez konieczności znajdowania się przy oczyszczaczu powietrza, włączać i wyłączać orz kalibrować swoje urządzenie.