> Piecyki naftowe

Piecyki naftowe

Jest 3 produktów.

Piecyki naftowe (kominki naftowe) - informacje ogólne

Piecyki naftowe (kominki naftowe) to urządzenia przenośne, przeznaczone do pomieszczeń mieszkalnych (domów, mieszkań) oraz użytkowych (np. biura). Nie wymagają one dodatkowego systemu wentylacyjnego, stąd też mogą być używane w dowolnym miejscu.

Piecyki naftowe z naszej oferty są ekologiczne i bardzo wydajne (moc grzewcza np. 2000 W oznacza, że piecyk naprawdę zamienia 2000 W na ciepło a nie jak w przypadku piecyków elektrycznych gdzie jedynie częsć mocy jest zamieniana na ciepło a reszta to po prostu tzw. straty energetyczne).

Typy piecyków naftowych

1. Tradycyjny z palnikiem (w skład którego wchodzi tradycyjny tzw. knot)
2. Elektroniczny z palnikiem działającym na zasadzie wtrysku paliwa

Paliwo do piecyków naftowych

Należy zwracać szczególną uwagę na jakość paliw do piecyków. Bardzo dużo problemów spowodowanych jest używaniem niskiej jakości paliwa. Nieodpowiednie paliwo powoduje problemy z działaniem piecyków i problemy te NIE SĄ OBJĘTE GWARANCJĄ!

Paliwo do takich kominków naftowych musi być wolne od wszelkich zanieczyszczeń (zawartość aromatów max 1 % , punkt zapłonu ponad 61° C). Należy używać JEDYNIE paliwa do przenośnych piecyków naftowych (a nie np. beznzyny).

Paliwo należy przechowywać z daleka od źródeł ciepła i chronić przed światłem, i promieniami słońca.

Aby zapewnić bezawaryjną i bezwonną pracę piecyków naftowych zalecamy stosowanie wysokowydajnego, bardzo dokładnie oczyszczonego paliwa TOSAINE Pluso o zawartości zawartości frakcji aromatycznych max 0,007g/g (poniżej 0,7%). Cena takiego paliwa to ok. 150 zł za opakowanie 20 litrowe (bezzwrotne). Paliwa takie można nabyć np w sieci sklepów Castorama.

Bezpieczeństwo

Piecyki naftowe są bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Posiadają automatyczny bezpiecznik oraz system Air Sensor, który odpowiada za kontrolę wentylacji (czy jest ona dostateczna aby piecyk mógł dalej pracować).

 • Piecyk naftowy Tayosan 363 - nowoczesny i przyjazny środowisku piecyk naftowy knotowy z nienagrzewającą się płytą górną "CoolTop". Piecyk ten idealnie nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych oraz użytkowych.

  Piecyk naftowy Tayosan 363 - nowoczesny i przyjazny środowisku piecyk naftowy knotowy z...

  Piecyk naftowy Tayosan 363 - nowoczesny i przyjazny środowisku piecyk naftowy knotowy z nienagrzewającą się płytą górną "CoolTop". Piecyk ten idealnie nadaje się do pomieszczeń...

  Wyświetl
 • Piecyk naftowy TOSAI SRE302 NF - nowoczesny i przyjazny środowisku piecyk naftowy, sterowany elektronicznie. Piecyk ten idealnie nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych oraz użytkowych (np biura).

  Piecyk naftowy TOSAI SRE302 NF - nowoczesny i przyjazny środowisku piecyk naftowy,...

  Piecyk naftowy TOSAI SRE302 NF - nowoczesny i przyjazny środowisku piecyk naftowy, sterowany elektronicznie. Piecyk ten idealnie nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych oraz...

  Wyświetl
 • Piecyk naftowy Kero SRE4600 - nowoczesny i przyjazny środowisku piecyk naftowy, sterowany elektronicznie, o mocy grzewczej 4,6 kW, do pomieszczeń do 70 m2. Piecyk ten idealnie nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych oraz użytkowych (np biura).

  Piecyk naftowy Kero SRE4600 - nowoczesny i przyjazny środowisku piecyk naftowy,...

  Piecyk naftowy Kero SRE4600 - nowoczesny i przyjazny środowisku piecyk naftowy, sterowany elektronicznie, o mocy grzewczej 4,6 kW, do pomieszczeń do 70 m2. Piecyk ten idealnie...

  Wyświetl